...


1395-06-13

گزارشی از هفدهمین کنفرانس آموزش فیزیک - مشهد

...

گزارشی از هفدهمین کنفرانس آموزش فیزیک ( 29 مرداد تا 1 شهریور، مشهد مقدس)

سلام

هفدهمین کنفرانس آموزش فیزیک ایران در مشهد به همت و تلاش بی وقفه عزیزان در خراسان و یاران اتحادیه به نحوی مطلوب  برگزار شد.

 این مطلوب بودن نشان از تلاش فراوان و بی دریغ عزیزانی بود که در پشت صحنه و در عرصه عمومی کمر همت بسته بودند.

بخصوص هماهنگی بسیار گسترده معلمان خراسان در همکاری با انجمن و اداره کل برای بهتر برگزار شدن کنفرانس بی نظیر و ستودنی بود.

آنها به معنای واقعی خرد جمعی را بکار گرفتند و  در هر چه بهتر برگزار شدن کنفرانس آنچه داشتند در طبق اخلاص نهادند.

آنها توانستند 15 روز پیش از برگزاری کنفرانس ثبت نام ها را به پایان برسانند

داوری ها را به موقع انجام دهند و کوشیدند تا در مقالات انتخاب شایسته داشته باشند.  در پذیرش و خدمات رسانی کنفرانس کوشیدند تا بهترین باشند. در دادن هدایا از دیگر کنفرانسها پیشی گرفتند و با پذیرایی گرم و رضایت بخششان نشان دادند که از هیچ کوششی فروگذار نکردند.


ما همه شرکت کنندگان ، ما همه معلمان فیزیک کشور می کوشیم در انجمن ها و در اتحادیه به خرد جمعی و به جامعه علمی تبدیل شویم و هر روز از دیروز بهتر شویم.

 

 


در این همایش انجمن فیزیک شهرستانهای استان تهران غرفه ای در اختیار داشت که به معرفی انجمن و گزارش عملکرد ما در سالهای اخیر داده شد همچنین پوستر و کارتها و بورشورهای مربوط به دومین همایش فیزیک و زندگی که در آبان ماه سال 95 برگزار خواهد شد، جهت اطلاع به دبیران محترم در اختیار ایشان قرار گرفت.

 

 در روز نخست سرکار خانم دکتر جلیلی مقاله ای  تحت عنوان"     " ارائه نمودند و مورد توجه دبیران حاضر در جلسه قرار گرفت.

 

 

جناب آقای لقایی کارگاهی تحت عنوان ایجاد اختراع در دو روز واقع در سالن آزمایش دانشگاه انجام دادند که با استقبال خوب دبیران همراه بود.

 


جناب آقای رستگار نسب نیز کارگاه  ساعت خورشیدی به موازات کارگاه های دیگر ارائه کردند که البته به نحو شایسته ای برگزار و مورد استقبال قرار گرفت.

                                 

 

 

 

جمعی از دانشجویان فیزیک دانشگاه فرهنگیان حکیم فردوسی  نیز در این همایش شرکت نمودند که باعث مسرت و خشنودی اعضای انجمن شد.


در این کنفرانس مسئولین آموزش و پرورش خراسان رضوی و اساتیدی از دانشگاه فردوسی و دانشگاه فرهنگیان و همچنین از دانشگاه زنجان و دانشگاه آزاد خراسان حضور داشتند .ویدئو کنفرانس با پروفسور اوجینا اتکینا برنده جایزه میلیکان 2014در آموزش فیزیک امریکا و سمیناری با حضور دکتر توسلی از سرن برگزار شد .یکی از قسمتهای مهم جلساتی با مولفین کتاب دهم فنی و نظری برگزار شد و تعدادی از نظرات و انتقادات همکاران بحث و بررسی شد . مقالات و کارگاههای آموزشی برگزار شد.

 

مراسم با شکوهی جهت تقدیر از پیشکسوتان و فرهیخته گان و دانش آموزان برتر المپیاد کشوری و جهانی و خوارزمی برگزار گردید و جوایزی نفیس به ایشان اهدا شد.

آنچه رویداد، برونداد معلمان فیزیک ایران است که در غالب اتحادیه عامفا و معلمان فیزیک خراسان ظهور کرد پس اگر خوب است حاصل دست های پرتوان ما معلمان است و اگر نقصی هست ما همه دست به دست هم می دهیم تا بهتر شویم.

درود بر همه کسانی که کوشیدند تا قله ای نو و سرفراز بیافرینند.

 

ردیف بالا از راست :  نعیمی - پوردهقان -سیدفدایی-رستگارنسب-ایزدی-جلیلی-معتمدی-ظریف-خادمی

نشسته :ن-اتحاد-لقایی

آمار بازدید کنندگانامروز 58


کل 146,609