...


1398-07-01

نشست شورای نمایندگان عادی اتحادیه انجمن های عامفا. شهرستان های تهران - شهریار ۱۴ شهریور ۱۳۹۸

...

صورت جلسه نشست شورای نمایندگان عادی

اتحادیه انجمن های علمی آموزشی معلمان فیزیک ایران.

شهرستان های تهران - شهریار ۱۴ شهریور ۱۳۹۸

 

شناسه ملی اتحادیه :1032086512     شماره ثبت : 31437   سرمایه ثبت شده موسسه : 1000000ریال

جلسه راس ساعت 8:30 صبح با تلاوت کلام الله مجید توسط آقای محمد حسن بیاتانی آغاز شد.

این نشست به میزبانی آقایان استاد اسفندیار معتمدی و شاهرخ لقایی و سرکار خانم سارا صفری از انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک شهرستانهای تهران مورخ 14 شهریور 1398 در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد در این نشست 37 نفر از نمایندگان ۲۲ انجمن استان‌های کشور شرکت کردند. ابتدا آقای گنج ضمن خوشامد گویی گزارش فعالیت های اتحادیه را معرفی کردند سپس هریک از انجمن های عضو گزارش فعالیت های استان خود را بیان کردند و نمونه مکتوب آن را در اختیار میزبان قرار دادند. در همین مرحله آقایان استاد اسفندیار معتمدی و شاهرخ لقایی به عنوان میزبان به حاضران خوشامد گفتند. آنگاه گزارش بازرس که توسط بازرس اصلی خانم شاهسواری تهیه شده بود توسط  بازرس علی البدل آقای مسعود شیبانی اصل مبنی بر این که امور اتحادیه طبق اهداف و اساسنامه اتحادیه انجام شده است به اطلاع نمایندگان رسید.

سپس در مورد حق عضویت رای گیری شد و موارد زیر به تصویب و امضای حاضران رسید:

1- حق عضویت سالانه هر انجمن در اتحادیه مبلغ ۲۵۰ هزار تومان می باشد.

2- کلیه حاضران متعهد شدند تا بهمن ۱۳۹۰ حق عضویت سالانه خود را به حساب اتحادیه واریز کنند.

 سپس گزارش مالی ارائه شد.

 

 

 

 

انتخابات برای انتخاب اعضای شورای اجرایی و بازرس

 

 

راس ساعت 11 صبح هیئت رئیسه انتخابات به صورت زیر مشخص شدند:

آقای جلیل شمس فرزند قلی نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان آذربایجان شرقی بعنوان رئیس، آقای فرهنگ کریمی فرزند هیبت الله نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان فارس بعنوان ناظر، آقای غلامرضا اسدالهی فرزند نجف نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان گیلان بعنوان ناظر و خانم لیلا جعفری کلهری فرزند عزیزاله نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان همدان بعنوان منشی جلسه.

بعد از آن کاندیداها آمادگی خود را جهت شرکت در شورای اجرایی و بازرسی موسسه اعلام و برنامه های  خود را بیان نمودند و در انتها انتخابات با رعایت ضوابط و مقررات انجام و نتایج پس از شمارش آراء به ترتیب اکثریت رای به شرح زیر اعلام شد:

1 –آقای امید علی خلیلی مقدم  فرزند عیدی محمد نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک  استان چهار محال و بختیاری به سمت رئیس هیئت مدیره

2 – خانم مرضیه عصمتی فرزند ایل نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استا ن شهر تهران به سمت نایب رئیس

3 - اقای رضا خاکسار فرزند موسی نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان خوزستان  به سمت روابط عمومی و عضو هیئت مدیره

4 – آقای حسن زحمتکش فرزند محمد نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استانخراسان رضوی به سمت مسئول دبیرخانه دائمی کنفرانس های اتحادیه و عضو هیئت مدیره

5 - آقای علی کریمی  فرزند محمد علی نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان سمنان به سمت منشی و عضو هیئت مدیره

6 – آقای سید سعداالله نبوی نژاد فرزند  سید نورمراد نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان ایلام به سمت مسئول سایت و عضو هیئت مدیره

7 – آقای مسعود شیبانی اصل فرزند علی نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان آذربایجان شرقی به سمت خزانه دار

8 - آقای هوشنگ رشوند  فرزند توکل نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان البرز به عنوان عضو علی البدل.

9 - آقای علی عامیر فرزند حمید نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان همدان به عنوان عضو علی البدل.

10 -  آقای محمد حسن بیاتانی فرزند حسن نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان مرکزی به عنوان بازرس اصلی.

11 – خانم اشرف السادات شکر باغانی فرزند سید جلال نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان شهر تهران به عنوان بازرس علی البدل.

هریک برای فعالیت به مدت 2 سال  انتخاب شدند.

 

 

 

گزارش بازرس :

معصومه شاهسواری      14/06/1398

 

 

در دفتر زمانه فتد نامش از قلم                 

هر ملتی که مردم صاحب قلم نداشت

با عرض سلام و ادب

من معصومه شاهسواری بازرس دوره هشتم اتحادیه انجمن های علمی آموزشی معلمان فیزیک ایران، به همه همکاران شرکت کننده در شورای نمایندگان اتحادیه خیرمقدم عرض می‌کنم. ابتدا از همه شما سروران گرامی، نمایندگان محترم انجمنهای عضو اتحادیه به دو دلیل متشکرم: اول از اینکه وقت، گرانبهاترین سرمایه خود را در راه اعتلای انجمنها صرف می‌کنید و از راههای دور و نزدیک به نشست شورای نمایندگان اتحادیه تشریف آورده‌‌اید و مهمتر اینکه ذکاوت، دانایی و تجربه‌ای خود را که طی سالها زندگی و تدریس کسب نموده‌اید در راه پیشبرد فعالیتهای مردم نهاد در طبق اخلاص قرار داده‌اید.

این گزارش براساس اطلاعاتی که اعضای محترم شورای اجرایی در اختیار بنده گذاشته‌اند، تدوین شده است و خلافی براساس اساسنامه در آن مشاهده نشده است.

  1. تشکیل جلسات شورای اجرایی از شماره 79 در تابستان 96 در تبریز تا شماره 88 در تابستان امسال در دارالفنون، تشکیل  شورای نمایندگان و همچنین یک جلسه شورای نمایندگان فوق العاده با همکاری انجمن معلمان فیزیک خراسان رضوی

  2. برگزاری همایش نقش دانشمندان ایرانی اسلامی در سالهای 97 و 98  و تعامل اتحادیه با  مراکز علمی فلسفی و تاریخی در علوم پایه با همکاری انجمن معلمان فیزیک شهرستانهای استان تهران

  3. اجرای جشنواره فیزیک سال 97 با همکاری انجمن معلمان فیزیک استان بوشهر و 98 با مشارکت انجمن معلمان فیزیک استان سیستان و بلوچستان 

  4. برگزاری نوزدهمین کنفرانس آموزش فیزیک ایران در شهر زیبای شیراز با همکاری انجمن معلمان فیزیک استان فارس

  5. هماهنگی و تشکیل جلسات متعدد ریاست محترم اتحادیه و اعضای شورای اجرایی با انجمنهای عضو اتحادیه و تلاش برای همدلی و یکپارچگی انجمن ها  و همچنین جلسات متعددی با مسئولین آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان برای توجیه فعالیت ها و برنامه های مشترک و به منظور جلب حمایت مالی و حمایت برای برگزاری کنفرانس های سالانه‌ی بیستمین کنفرانس آموزش فیزیک ایران و دهمین کنفرانس فیزیک و آزمایشگاه

  6. اعلام دبیرخانه کنفرانس آموزش فیزیک در اتحادیه تابستان  امسال بر عدم برگزاری کنفرانس سالانه در سال 98 . دلایل این موضوع  موقعیت مالی ضعیف ارگانهای دولتی در حمایت از کنفرانس و همچنین تغییر اشخاص در سمت های اداری، و طولانی شدن زمان پاسخ دهی و همچنین تعلل در تصمیم گیریها اعلام شده است.

  7.  مکاتبات دفتر اتحادیه از شماره 1/8 تا شماره 111/8 بوده و لیست مکاتبات در دفتر اندیکاتور اتحادیه ثبت میشوند.

  8. درآمدهای اتحادیه در این دو سال از پرداخت حق عضویت انجمنها، واریزهای شرکت کنندگان کنفرانس ها و حمایت نقدی مبلغ سی و دو میلیون تومان از دانشگاه فرهنگیان بوده است که به حساب اتحادیه واریز شده است.

  9. از شماره چک 884/501  تا شماره چک 894/501 مصرف شده است البته  چک شماره 888/501 باطل اعلام شده است. و باقی مانده حساب در این دوره صدوچهل و شش میلیون و چهارصدوپنجاه و شش هزارو شصت وشش ریال می باشد.

  10. هزینه های اتحادیه بابت برگزاری کنفرانس‌ها، هزینه های سایت، حق الزحمه منشی وقت اتحادیه و بخشی از هزینه ایاب و ذهاب اعضای شورای اجرایی برای شرکت در جلسات و هزینه های جاری نشست‌های شورای اجرایی و همچنین شورای نمایندگان بوده است.

 

 در ادامه به چند موضوع بهصورت کلی برای هماهنگی های آتی اتحادیه اشاره می‌شود:

الف) در دوره هشتم حق عضویت انجمنها افزایش پیدا کرد و تعدادی از انجمنها امکان پرداخت آن را نداشتند،  تمام انجمنهای دارای مجوز که عضو اتحادیه بودند کماکان عضو اتحادیه هستند مگر اینکه طبق اساسنامه در جلسه شورای اجرایی  طبق دلایل قابل اثبات عضویت آنها لغو و در صورت جلسه شورای اجرایی مصوب و ثبت شده باشد.

ب) برگزاری سالانه کنفرانس آموزش فیزیک به اعتبار اتحادیه بستگی دارد،  اگر برای برگزاری آن منتظر حمایت ارگانهای دولتی باشیم اتفاق مشابه امسال تکرار خواهد شد و با یک سال در میان برگزار شدن هم همین شرایط تکرار خواهد شد. و حال اگر برای برگزاری سالانه آن اصرار داریم باید به خودمان ( انجمنهای عضو اتحادیه و شرکت کنندگان در کنفرانس) متکی باشیم.

پ)  مسئولیتهایی که در اتحادیه به اشخاص سپرده می‌شود، زمان شروع و پایان داشته باشد و  مرتب گزارش بخواهیم و در صورت تغییر و تحول در سمت ها ضمن حفظ احترام،  استمرار مکاتبات و برنامه ها هم حفظ شود و معرفی و تودیع به صورت رسمی اطلاع رسانی شود تا انجمن ها هم با ایشان و وظایف شان آشنا باشند.

د) مکاتبات دفتر اتحادیه ضرورت دارد که از ایمیل رسمی اتحادیه ارسال و دریافت شود و در دوره های مختلف ادامه پیدا کند و همچنین در بایگانی مستندات اتحادیه ذخیره شوند. با تغییرات شورای اجرایی تدام و استمرار مکاتبات برای اتحادیه مهم خواهد بود.

ت) انتشارات و روابط عمومی زبان رسمی هر ارگانی است. امروزه با ایجاد فضای های مجازی این تعامل بین نهادها و مخاطبین دو طرفه شده است و البته رشد چشمگیری در افزایش تعامل داشته است. برای استمرار و تقویت این فضاهای مجازی باید به اهداف تشکیل هر گروه توجه کرد و پیام های در همان حوزه رد و بدل شوند و اگر موضوع دیگری ضرورت دارد برای آن فضای جداگانه ای اختصاص داده شود تا از اهداف اصلی هر گروه در اتحادیه دور نشویم.

د) حضور اعضای شورای اجرایی در جلسات شورای اجرایی افتخاریست و دریافتی بابت حق شرکت در جلسه نخواهند داشت ولی شورای اجرایی می‌تواند بخشی یا تمام هزینه های اعضای شورای اجرایی برای حضور در جلسات را از حساب اتحادیه پرداخت نمایند.

س) جشنواره  فیزیک اتحادیه در راه رشد و ارتقای خود نیاز به ایده ها و برنامه های جدید دارد تا بتواند محلی برای گردآوری شور و شوق و اشتیاق همکاران همراه با نمود تجربیات و توانایی ایشان در راه آموزش فیزیک باشد. و همچنین در برگزاری هر مسابقه و جشنواره ای توصیه اکید می‌شود تا برگزارکنندگان و داوران مسابقه خودشان در آن شرکت نداشته باشند.

به امید رشد و اعتلای روز افزون انجمنهای علمی آموزشی ، ارتقای کمیت و کیفیت آموزش فیزیک و همچنین پرورش و  شکوفایی استعدادهای دانش آموزان‌مان در مدارس

                                                                با احترام فراوان    

 

 

صورتجلسه شورای اجرایی نهم اتحادیه

 

دستور جلسه : تعیین سمت و حق امضای شورای اجرایی

جلسه شورای اجرایی موسسه اتحادیه انجمن های علمی آموزشی معلمان فیزیک ایران در ساعت 14 مورخ 14-6-1398 در محل اردوگاه شهید منتظری شهریار با حضور کلیه اعضاء تشکیل و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید کار خود را آغاز نمود و تصمیمات زیر اتخاذ گردید:

1 –آقای امید علی خلیلی مقدم  فرزند عیدی محمد نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک  استان چهار محال و بختیاری به سمت رئیس هیئت مدیره

2 – خانم مرضیه عصمتی فرزند ایل نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استا ن شهر تهران به سمت نایب رئیس

3 _ اقای رضا خاکسار فرزند موسی نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان خوزستان  به سمت روابط عمومی و عضو هیئت مدیره

4 – آقای حسن زحمتکش فرزند محمد نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان خراسان رضوی به سمت مسئول دبیرخانه دائمی کنفرانس های اتحادیه و عضو هیئت مدیره

5 - آقای علی کریمی  فرزند محمد علی نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان سمنان به سمت منشی و عضو هیئت مدیره

6 – آقای سید سعداالله نبوی نژاد فرزند  سید نورمراد نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان ایلام به سمت مسئول سایت و عضو هیئت مدیره

7 – آقای مسعود شیبانی اصل فرزند علی نماینده انجمن علمی آموزشی معلمان فیزیک استان آذربایجان شرقی به سمت خزانه دار

انتخاب شدند.

حق امضا: کلیه اسناد و اوراق بهادار و تعهدآور موسسه از قبیل: چک، سفته، بروات، قراردادها و عقود اسلامی با امضای رئیس یا نایب رئیس و امضای مشترک با خزانه دار همراه با مهر موسسه معتبر می باشد.

اعضای هیئت مدیره به آقای امیدعلی خلیلی مقدم فرزند عیدی وکالت می دهد که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضائ ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.

مقرر گردید جلسه بعد روز پنج شنبه 18-7-1398 راس ساعت 10 صبح تشکیل شود.

جلسه در ساعت 16 با صلوات به پایان رسید.

آمار بازدید کنندگانامروز 49


کل 146,600